Blog

Ankara Kenetli Çatı Kaplama Firmaları

pastedGraphic.png

Günümüzde kullanılan çatı kaplama malzemeleri genel olarak sandviç panel, saç, atermit ve kiremittir. Bu malzemelerin kaplanma şekli, yalıtım ve montaj kolaylığı gibi konular açısından son derece önemlidir. Kenetleme sistemi dediğimiz bir montaj şekli ile uygulanabilecek olan çatı kaplamaları panellerin birbirine geçmesi ile sağlanmaktadır. Bu nedenle montaj aşaması son derece basit, hızlı ve uygulama esnasında aralarda hiç boşluk kalmayacağı için sızıntı, hava ve ses kaçaklarını engelleyecek şekildedir. Kenetli çatı kaplama işlemi sandviç panel ve metal çatı kaplama sistemlerinde kullanılmaktadır. Kenetli çatı kaplama uygulamasında, ürünler gizli klipslerle çatı alt yapısına tutturulur ve birbirine kenetlenir. Ankara kenetli çatı kaplama firmaları adını montaj şeklinden almış olan bu uygulama yöntemini, pratik olmasının yanı sıra, estetik ve uzun ömürlü bir sistem olması nedeniyle tercih etmektedirler.

Çatılarda Kenetleme Sistemi

Her alanda olduğu gibi çatı kaplamaları konusunda da her geçen gün gelişmeler olmakta ve daha korunaklı, daha pratik, daha ekonomik, daha az bakım gerektiren çatı modelleri ortaya çıkmaktadır. Ankara kenetli çatı kaplama firmaları birçok model ve çeşitte panellerin birbirine kolaylıkla kenetlenmesi şeklinde monte edilen uygulama yöntemini son dönemlerde avantajlarından ötürü sıklıkla tercih etmektedirler. SNK Yapı Çözümleri gibi firmalar tarafından uygulanacak kenetli çatı kaplamaları, çok uzun yıllar boyunca sorunsuz şekilde kullanılabileceği için tercih edilmektedir. Çünkü bu uygulama ile çatınız iyi bir yalıtım ve iyi bir verim sağlayacaktır. Üstelik uygulama şekli alternatif yöntemlere oranla oldukça düşük maliyetlidir. 

Kenetli Çatı

Çatı kaplamasında ve çatı yalıtımında kullanılan malzemelerin kalitesi, binayı uzun süre ve yüksek performansta koruyabilmesi açısından son derece önemlidir. Çatının sorunsuz şekilde uzun süre kullanılabilmesi, kullanılacak malzeme kalitesi ile doğru orantılıdır. Fakat SNK Yapı Çözümleri gibi profesyonel firmalar bilmektedir ki, çatının uygulama şekli de en az seçilecek malzeme kadar etkilidir. Bu nedenle Ankara kenetli çatı kaplama firmaları yeni nesil çatı kaplama işlemleri için, dayanıklı malzemeden imal edilmiş iskelet üzerine kenetleme sistemi ile kaplama yapmaktadırlar. Kaplama yapılacak alan için keşif yapılarak iskelet kurulması ve iskelet üzerine seçilecek malzeme ile kaplama yapılarak malzemelerin birbirlerine kenetlenmesi çatı kaplama firması tarafından uygulanacak hizmetlerdir. Kenet sistemi dikdörtgen şekillerde farklı malzemelerden hazırlanmış panellerin birbirine geçirilerek yan yana döşenmesi ve bu geçme yerlerinden birbirine kenetlenmesi ile tamamlanan bir uygulama sistemidir.

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!