Blog

Binanızı Lüks Hale Getirecek 10 Dış Cephe Kaplaması

SNK YAPI olarak binanızı lüks hale getirecek 10 dış cephe kaplamasını derledik. Bunlardan kendi zevkinize uygun olanı seçerek binanızı oldukça estetik ve güzel göstermeniz mümkündür. Bu şekilde binanız makyajını yaparak değerini oldukça yukarılara taşıyabilmektedir.

1.Doğal Taş Kaplama

Diğer kaplamalardan maliyeti daha yüksektir. Genellikle rustik, modern ya da eski tarzda dizayn edilmiş yapıların dış kısmında kullanılır. Ayrıca; tarihi ahşap yalıların restorasyonlarında da sık sık tercih edilir. Eskiden yemek pişirilen ocaklarda, saraylarda ve kalelerde kullanılan taş kaplama günümüzde yavaş yavaş bir trend halini almıştır. SNK YAPI olarak dış cephe kaplamanızın bir kısmında doğal taş kaplama kullanmanızın evinize lüks ve şık bir görüntü katacağını düşünmekteyiz.

2.Seramik Kaplamalar

İç mekanlarda hemen hemen her oda da her yerde kullanılan seramik kaplamalar zamanla dış cephelerde de kullanılmaya başlanmıştır. Bazı evlerde koyu renk seramikler beyaz duvarlarla kontrast oluşturacak şekilde kullanılır. Bu durum da evinize oldukça hoş ve elit bir hava vermektedir. SNK YAPI firması olarak gün geçtikçe kullanımı artan seramik kaplanan evlerin yeni bir trend haline dönüşeceğini bilmekteyiz.

3.Alüminyum Kaplamalar

Hem avantajlı, hem kullanışlı hem de estetik olan bu seçim ile konforlu ve şık bir eve sahip olmak mümkündür. SNK YAPI firması olarak müşterilerimize dış cephe kaplama da en çok önerdiğimiz çeşitlerden birisidir. Kolay şekil verilebilir, kolay katlanabilir, uzun yıllar bounca dayanıklıdır. Farklı renkleri hatta dekoratif desenli kaplamaları bile mevcuttur. Hem uzun ömürlü, sağlıklı hem de estetik ve lüks görünümlü bir ev isteniyorsa kesinlikle tercih sebebiniz olmalıdır.

4.Ahşap Kaplamalar

Ahşap dış cephe kaplamalarında en çok tercih edilen renkler genellikle koyu renklerdir. Açık tonlara göre daha kullanışlıdır. Duvarlarda beyaz gibi sık tercih edilen renklerle kullanıldığında güzel bir kontrast oluşturur. Bu modern dış cephe kaplamaları geniş cam kullanan bina stilleriyle son derece şık bir uyum sağlayabilir. SNK YAPI olarak ahşap severlerin mutlaka kullanması gereken bir dış kaplama stili olduğunu düşünmekteyiz.

5.Taş Döşeme Levhaları

Doğal taş kaplamaları son derece kullanışlı ve şıktır. Ancak maliyeti çok yüksek olduğundan buna alternatif olarak taş döşeme levhaları ortaya çıkmıştır. Yapı sektörleri doğal taş döşemek isteyenlere daha uygun fiyata bir seçenek sunmuştur. Doğal taş görünümlü döşeme levhaları ile evlerinin dış cephelerini kaplayanlar evlerinin ne kadar şık ve doğal görünümlü olduğunu bilir. SNK YAPIolarak; hem bütçenize uygun olan hem de lüks görünen bir kaplama isterseniz kesinlikle taş levhaları göz önüne almalısınız.

6.Koyu Renk, Dokulu Taş Kaplamalar

Eğer sanatı seviyorsanız ve farklı bir kişiliğe sahip olduğunuzun bilincindeyseniz bu kaplamalar size hitap etmektedir. Koyu renk ve dokulu taş kaplamalar yine maliyet açısından biraz yüksek olmasına rağmen evin dış cephesini mükemmel hale getirmektedir. Bu taş kaplamaların kullanıldığı yapılara müze ya da sanat galerisi havası kazandırmak mümkündür.

7.Ham Beton Kaplama

Farklı tarzlarda olan ve kendi dizaynını oluşturan insanlar arasında oldukça popüler olan beton kaplamalar mimari ile birlikte evinize oldukça lüks ve marjinal bir hava verebilir. Örneğin; ham betonun arasında kullanılmış siyah pencereler evinize brütal özellikler kazandırabilir.

8.Dikey Ahşap Kaplama

Evinizi ahşap dış cephe kaplamasından daha naturel bir hale getiren kaplama çeşidir. Kaplamanın özelliği ise kaplamayı oluşturan panellerin dik olmasıdır. Böylece eviniz tropikal stillere uyumlu yapılar haline gelir. SNK YAPI olarak yazlık kesimlerde oturan kişilerin evlerinde oldukça şık durabilecek bu kaplamanın çok tercih edilenler arasında olduğunu biliyoruz.

9.Ahşap Kaplama

Modern, minimal, kırsal ya da  çok daha farklı stilleri içinde barındıran bir çok ev modelinde rahatlıkla kullanılabilir. Ahşap dış cephe kaplaması hem dayanıklı olmasıyla hem de firmamız bünyesinde bulunan farklı renk ve desenleriyle en çok tercih edilenler arasındadır. Doğal bir görüntü ve modern bir havayı tek bir çizgide birleştiren bu görüntü yeni yapılan modern villalara oldukça yakışmaktadır.

10.Cilalanmış Taş Kaplamalar

Cephe kaplama bina için taş malzemeler hem dayanıklı hem de doğal ve uzun ömürlüdür.SNK YAPI olarak ham taştan hoşlanmayalar için daha şık bir görüntü sağlayan cilalı taşları tercih etmenizi önermekteyiz.

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!