Blog

Binanızın Güzelliği Kalıcı Olsun

Siz de binanızın dış cephe kaplaması hem binanızı korusun, hem yalıtım sağlasın, hem dayanıklı olsun hem de güzel görünsün istiyorsanız SNK YAPI markamızı kullanabilirsiniz. Dış yapı kaplamaları konusunda önemli firmaların ortaklığını yapıyor ve her projemizde harika geri dönüşler alıyoruz. Bizimle irtibata geçerek dış cephe kaplama sistemlerimiz hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

CEPHE KAPLAMA NASIL YAPILIR VE BİNANIN GÖRÜNÜŞÜNE NE KATAR

Son derece görsel bir dünyada yaşadığımız gerçeğini kabullenmek gerekir. Kullanılan eşyalar, giyilen kıyafetler bir yana, evcil hayvanlar hatta insanlar bile dış görünüşlerine göre değerlendiriliyor. Hal böyle olunca yaşanan binaların da dış görünüşlerine göre yargılanması kulağa son derece doğal geliyor. Yeni bir binada değil de eski bir binada yaşayanlar için eve yeni tanıştığı insanları çağırmak bu sebeple biraz zor oluyor. Fakat mantolama da dediğimiz cephe kaplaması ile bu gibi istenmeyen durumların önüne geçmek mümkün. Cephe kaplaması nasıl yapılır sorusundan önce, neden yapılır sorusunu cevaplayalım.

Binaların da insanlar gibi ömrü vardır. Her bina doğar, yaşar ve ölür. Çünkü çok fazla dış etkiye maruz kalır. Bu dış etkileri yalnızca deprem gibi doğal afetler olarak algılamayın. Rüzgar, yağmur, kar hatta güneş bile binanın ömrünü olumsuz etkiler. Binada sıcaklık değişiminden küçük çatlaklar oluşmaya, kolonlarda dökülmeler oluşmaya başladıysa acilen deprem dayanıklılık testi yaptırmanızı öneririz.

Deprem dayanıklılık testinden olumlu bir sonuçla çıkıldığında ise yapılması gereken son derece basittir. Cephe kaplama. Kısaca binayı bir kabukla örtmek olarak açıklayabileceğimiz cephe kaplama, pek çok faydası olan bir sistemdir. Binayı ısı ve sese karşı izole ederek, bina sakinlerinin evlerinde rahat bir dinlenme ortamı bulmasını sağlar. Bununla beraber binayı tüm dış etkilere karşı koruyarak ömrünü uzatır. En önemlisi de dış görünüşünü değiştirerek ev sahiplerine prestij katar. Kim güzel görünen bir evde yaşamak istemez ki?

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!