Blog

Ev İç Mekan Tasarımınız için Tasarımcı İpuçları

pastedGraphic.png

Ev iç tasarım püf noktaları

Sevdiğiniz bir ev iç tasarımını oluşturmak keyifli bir deneyim olabilir. İhtiyacınız olan tek şey bir iç tasarımcının içgörüsü ve bu kolay. Size yardımcı olmak için en iyi iç tasarım ipuçları ve püf noktaları bir araya getirdik

1. Evinizdeki İç Tasarım İçin Bir Renk Şeması Oluşturun

Evinizde en belirgin olacak üç ila beş renk seçin. Emin değilseniz, ev iç tasarımınız için istediğiniz hissi temel alarak bir ton seçin. Alternatif olarak, giysilerinizi kişiliğimize uygun tonlarda kıyafet satın alma eğiliminde olduğumuz için kılavuz olarak kullanın.

Karar verildikten sonra, her biri seçtiğiniz renklerin farklı oranlarını gerektireceğinden odaya çalışma yapın. Ayrıca, vurgu renkleri de farklı olabilir. İşte ev iç mekanları için temel renk şemaları:

Tek renkli bir şema, açık tonları ve daha koyu tonları içeren bir renkle sınırlıdır. Bu palet, İskandinavya ev iç mekanlarına çok uygundur.

Benzer bir şema, renk tekerleğinde yan yana olan renkleri ifade eder. Yeşil, mavi ve mavi benzer renklerdir.

Tamamlayıcı bir şema, rengin üzerinde birbirine zıt olan renkleri ifade eder. Mavi ve turuncu, yeşil ve kırmızı karşıtlardır ve cesur eklektik veya çağdaş ev iç mekanları için mükemmeldir.

2. Miktar Üzerinden Kaliteyi Seçin

Dekorasyon bir servete mal olmak zorunda değildir. Bununla birlikte, ucuz impuls alımları genellikle karışıklığa ve hızlı bir şekilde aşınmaya neden olur. Bunun yerine, bir veya iki yıl içinde yıpranacak bir şeyin aksine on yıllarca sürecek bir şey için para biriktirin. Bütçe ve tasarruf planı hazırlayın, böylece koltuk, yemek masası, sandalye veya konsol gibi topraklama parçalarına harcayabilirsiniz.

3. Farklı Ev Tasarımı Düzenlerini Deneyin

Farklı mizanpajları deneyin. Bazen, tüm ev ihtiyaçları küçük bir mobilya karıştırmasıdır. Özellikle çalışma, yatak odası ve banyo gibi ayrı ayrı alanlarda bir Feng Shui yaklaşımı kullanmayı düşünün. Evinizin iç düzenini planlayarak başlayın, sonra mutlu olana kadar ayarlayın.

4. Mükemmel Resim Yüksekliği

Resminizi doğru yükseklikte astığınızdan emin olarak resminizi gösterin. İdeal olarak, birincil sanat eseri veya bir galeri duvarının yatay merkez çizgisi, yerden yaklaşık 57 ”olan göz hizasında olmalıdır. Sanat eserinin arkasındaki fiting veya kordondan ölçün, çerçevenin üstünden değil.

5. Ev İç Mekanlarınız İçin Doğru Ampulleri Kullanın

Doğru ampul, rengi patlatabilir veya rahatlatıcı bir atmosfer yaratabilir, yanlış ampul ise bir ev iç tasarımını sade ve istenmeyen bir alana dönüştürebilir. İç mimarlar, Işık Yayan Diyot (LED) ampulleri tercih ederler çünkü maliyet ve güç açısından verimlidirler, ancak en önemlisi rakipsiz renk kalitesine sahiptirler.

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!