Blog

Dekorasyon Yapılırken Ustalarla İlgilenmek


Dekorasyon İşini Etkileyen Faktörler

  Dekorasyon evin ve iş yerinin bir bölümünde ya da tamamında yapılabilmektedir. İhtiyaca ve bütçeye göre firma, kullanılan malzeme, tamirat süresi değişiklik gösterecektir. İnsanlar yaşadığı, çalıştığı ve zaman geçirdiği yerin kendisi açısından güzel, rahat ve konforlu olmasını istemektedir. Dolayısıyla yapılacak duvarların boyası, ıslak mekanların fayans ve karosu, görünen ve görünmeyen mekanik ve elektrik tesisatı, alınacak ya da imalatı yapılacak mobilya ve diğer aksesuarlar her biri ayrı ustalık alanıdır ve çok önemlidir. Boyacı ustası mükemmel bir çalışma yapsa dahi mekanda ki mobilya güzel değilse uyum içerisinde olmayacaktır. Dekorasyon işinin en önemli unsuru yapılan işin ustalığıdır. Malzeme kötü olsa dahi ustalık üst düzeyde ise ortaya çıkan iş iyi olabilmektedir.

 Yapılan İşlerde Ustayla İlgilenilmesinin Önemi 

  Ustalığın ortaya çıkan üründe ki etkisini yukarıda ki paragrafta değinilmiştir. Öncelikle dekorasyon işini yapacak firma; yapacağı işlerin devamlılığı ve müşteri memnuniyeti açısından ustalarını özenle seçmelidir. Ayıca işin devam ettiği sürece gerek malzeme eksiği gerekse diğer ihtiyaçlar için usta ile ilgi gösterilmeli ve irtibat halinde olmalıdır. Sadece firma değil işin yapıldığı yerde bulunan ev sahibi, iş yerini görevlisi de usta ile ilgilenmesi; istediği işin tam olarak uygunluğunun kontrolü ve ustanın bir takım yeme, içme, istirahat gibi ihtiyaçlarını karşılayarak tam verimli çalışmasını sağlayacaktır. Her ne kadar bu ev sahibi veya iş yerinin sorumluluğunda olmasa da verimsiz bir çalışmanın sonuçları daha çok onları etkileyecektir.

 Denetimsiz ve İlgilenilmeyen İşlerin Sonuçları

  Yapılan işlerde düzenli olarak bir kontrol yapılmaz ve usta ile ilgilenilmez ise bazı sonuçlar ortaya çıkacaktır. Bunların başında istenilen tasarım ile ortaya çıkan işin farklılıklar göstermesi olacaktır. Elbette işin başında bir proje doğrultusunda gideceği için usta ve bağlı bulunduğu firma bu farklılığı gidermek zorunluluğu olsa da oluşan zaman kaybı istenmeyen bir durumdur. Bunun dışında verimli çalışmamaktan kaynaklı bazı hatalar, aksaklıklar ve gecikmeler de meydana gelebilecektir. Bu tarz sonuçlar firmanın itibarını zedeleyeceği gibi, müşteri açısından da yaşanacak gecikmeler bir iş yeri ise maddi kayıplara, ev ise yaşam alanı olduğundan huzursuzluğu yol açacaktır.

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!