Blog

İstanbul Metal Çatı Ve Cephe Kaplama


Metal malzemesinin birçok alanda kullanılmaya başlamasıyla birlikte İstanbul metal çatı kaplama uygulamalarına olan rağbet oranı da büyük oranda arttı. Diğer malzeme çeşitlerine oranla metal malzemesi birçok kullanım kolaylığını da beraberinde getiriyor. Kolay şekil alması ve montajının kısa sürede tamamlanması da en büyük avantajlarından biri olarak görülmektedir. 

 İklim Şartlarına Karşı Yüksek Güvence Sunan Kaplama 

 Çatıları korozyon etkisiyle en çok etkileyen unsurların başında kış şartları gelmektedir. Özellikle şiddetli yağan yağmur ve kar yağışlarına karşı İstanbul metal cephe kaplama öneriliyor. Paslanma ve benzeri olumsuz etkilere karşı direnci diğer malzemelere oranla üç kat daha fazladır. Fırtınalı havalara karşı da yüksek güven veren bu çatı sistemlerinin montajı sadece iki iş günü içerisinde tamamlanmaktadır. 

 Metal Çatı ve Cephe Kaplamalarının Diğer Özellikleri 

 Metal kaplamaların en önemli özelliği ev ve iş yeri sahipleri tarafından sıklıkla talep edilen izolasyon ihtiyacını tam anlamıyla karşılamasıdır. Metal oldukça yoğun bir yapıya sahip olduğu için kış aylarında bina içlerindeki sıcaklığı dengede tutar. Çok daha az enerji tüketimini desteklediği için ekonomik bir tercih olarak seçilebilir.

 Bunun yanı sıra ses izolasyonu kapsamında da beklenenleri fazlasıyla veren bir iç dinamiğe sahiptir. En önemli özelliklerinden biri de tamamen çevreci bir yapıya sahip olmasıdır. Hem insan hem de çevre sağlığını riske edecek hiçbir malzeme bu sistemlerde yer almaz. Hem dayanıklılık hem de estetik bir çatıya ve cepheye sahip olmak isteyenler bu sistemleri tercih edebilir. 

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!